משבר זוגי

המשבר הזוגי הוא משהו שתמיד יש לקחת בחשבון. זה יכול לקרות במערכת יחסים ארוכה, זה יכול גם לקרות במערכת יחסים קצרה וטרייה יחסית, אך בשני המקרים זה דבר שסביר מאוד להניח שלבסוף אכן יקרה. המשבר יכול להיווצר ממספר גורמים, בין אם חיצוניים ובין פנימיים, ומשפיע על כל אדם וכל זוג בצורה שונה, כשהשאלה הגדולה היא כיצד הם מגיבים אליו.

מה יכול לגרום למשבר זוגי

ראשית,עוד בטרם מוודאים איך ניתן להגיב למשבר זוגי, חשוב להבין מהיכן זה מגיע. ישנן שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא של גורמים חיצוניים, גורמים שאינם תלויים בבני הזוג והם אלה שהובילו את מערכת היחסים ביניהם להתדרדר, גורמים שלמעשה משנים לחלוטין את מהלך החיים התקין של בני הזוג. זה יכול להיות בעקבות תאונה בה אחד מבני הזוג איבד את התפקוד המלא וכעת נאלץ להסתמך על בן זוגו בכל דבר, מה שמקשה על שני הצדדים,  זו יכולה להיות מחלה של אחד הילדים שמצריכה מאחד ההורים לזנוח את חיי היום יום שלו על מנת לטפל בילד וזה יכולים להיות אפילו פיטורין שמובילים לשינוי סטטוס והרגשת נחיתות לעומת בן הזוג שעובד.כאמור,משבר זוגי יכול להיגרם גם כתוצאה מגורמים פנימיים,כשגורמים אלה יכולים להיות יציאה לפנסיה של אחד מבני הזוג, הולדת ילד ואפילו שחיקה של אחד הצדדים או שניהם במערכת היחסים.

כיצד אור זרוע ל- יעזור לכם להתמודד עם משבר זוגי

בשני המקרים התגובה חייבת להיות זהה והיא החלטה אם מנסים לתקן את הבעיה, או שמא דווקא מנסים להדחיק אותה. הדחקה היא כמובן הדרך הגרועה ביותר להתמודד עם המשבר, מאחר וברגע שנותנים לו לשקוע, סביר להניח שבמוקדם ובמאוחר זה יעלה שוב וככל שבני הזוג ימתינו עם זה, זה רק ילך ויחמיר. מנגד, הדרך המומלצת להתמודד עם משבר זוגי היא לתקן את הבעיה. והדרך הטובה ביותר לתקן אותה, היא באמצעות ייעוץ, כמו שתוכלו לקבל אם תפנו אל אור זרוע ל-. ייעוץ שכזה יכול להוביל את בני הזוג לא רק לפתרון הבעיות שעומדות לנגד עיניהם אלא עשוי להוביל אפילו ליכולת לצמוח מהן, ללמוד להעצים האחד את השניה במקום לאמלל ובעיקר לפתור את המשבר שמעיק עליהם, על מנת שהם יוכלו לחזור ולנהל משק בית תקין ומלא אהבה.